Tworzymy tekst przewijany na dole strony

W celu uatrakcyjnienia przekazu treści w serwisie, stworzyliśmy moduł odpowiedzialny za animowanie napisów. Jeśli chcesz przykuć uwagę odwiedzającego Twój serwis, skorzystaj z instrukcji zawartej w tym rozdziale.

 

Aby uruchomić tekst przewijany na dole strony musisz utworzyć stronę o numerze 11 (rysunek 31). Wszystko co się na niej znajdzie, będzie animowane w części umieszczonej nad stopką serwisu. Animowane mogą być napisy o różnorodnym formacie (kolorze, wielkości, długości), a także elementy graficzne. Należy jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na animowanie zdjęcia, to niech nie będą ono zbyt dużych rozmiarów. Wolniejsze komputery nie będą miały wtedy problemów z szybkością działania. Zalecamy też używanie tej funkcjonalności do przekazywania krótkich i zwięzłych, ale ważnych informacji. Rozpisywanie się w tym miejscu i wklejanie bardzo rozbudowanych tekstów nie jest najlepszym pomysłem, gdyż bardzo szybko zostaną zignorowane przez odwiedzających.

 

Tekst przewijany na dole strony (szerokość: 565 / wysokość: 82)

Rysunek 31. Tekst przewijany na dole strony

 

Jeśli chcemy wyłączyć moduł przewijanego tekstu, musimy po prostu stronę o numerze 11 zapisać z pustą zawartością.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Odwiedź nasz serwis testowy i poznaj jego możliwości: www.test.kursorek.pl (login: test, aby uzyskać hasło prosimy o kontakt na adres mailowy podany w menu kontakt).

MEDIART 2001-2013 ©